Пн - Чт: 8:00 - 17:00
Пт: 8:00 - 16:00
+38 068 457 92 90

телефон

вул. Центральна, 37
с. Великі Лучки, 89625

ВЕЛИКОЛУЧКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ Великолучківської сільської ради

Мукачівського району Закарпатської області

 

Адреса

89625,  вул. Гагаріна, 49, с.Великі Лучки

Мукачіського району Закарпатської області

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Директор закладу

Рубіш Надія Іванівна                                  тел. 0505009425

Заступники директора             

Рубіш Віра Миколаївна                              тел. 0992686527

Теличка Світлана Юріївна                         тел. 0660963931

Габовда Надія Емерихівна                         тел. 0502863324

Режим роботи закладу                з 8.00 - 17.30 год

Навчання здійснюється в одну зміну 

Кількість класів – 41  

Кількість ГПД – 8

Кількість учнів – 1081

Мова навчання                                        Українська

Про школу

Перші документальні дані про школу у Великих Лучках стосуються ХVII століття. Зокрема, добре відомо, що Михайло Поп (Лучкай)  - автор Слов’яно-руської граматики, був учнем приходської школи у Лучках. Дід Августина Волошина –  президента Карпатської України - Іван Волошин також був вихідцем із нашого села і здобував початкову освіту у лучанській школі.

 На сьогодні у селі добре відомі місця, де розміщувалися школи початку ХХ століття: по вулиці Лісній - Ганджійова школа (залишився лише фундамент будівлі); Аломська школа (на частині території у 80-ті роки була збудована контора правління колгоспу,  частина старої будівлі використовувалась як швейний цех  колгоспу, а сьогодні там магазин «Школярик» та шино монтажна майстерня); по вулиці Мукачівській – Ловговичанська школа (сьогодні там  Школа мистецтв).

 У 30-х роках ХХ ст. у Великих Лучках була відкрита Горожанська школа, яка діяла до 1945 року.

 У 1945-46 роках у селі було організовано середню школу радянського зразка. Першим її директором був Пуйо Михайло Іванович. Більшість учителів цього періоду були випускниками радянських вузів, які приїхали на Закарпаття за розподілом.

 З 50-х років у селі діяла ще й вечірня школа, де мали змогу здобувати середню освіту ті, хто вже мав професійну освіту і працював за спеціальністю – середній медичний персонал сільської лікарні, колгоспні бригадири, трактористи, доярки та інші трудівники.

 У кінці 50-х - на поч.60-х років було збудовано за типовим проектом нову школу (теперішній старий корпус). У цей час більшість вчителів, які працювали в закладі, уже були вихідцями із нашого села. Напроти школи було закладено парк, де й дотепер ростуть рідкісні дерева і кущі, дбайливо посаджені учнями та вчителями.

 Однак аж до 1983 року, коли було збудовано типову будівлю теперішньої школи, учні навчалися у різних корпусах: всі 1-3 «А» класи – у Ганджійовій школі, «Б» класи – в Аломській, «В» класи – на Ловговиці, усі 5-і класи завжди вчилися лише в Ловговичанській школі,  4-і і 6-і – в другу зміну в Аломській,  7-10 – у новій (теперішній старий корпус). Їдальня працювала лише в «новій» школі, в Аломській знаходився шкільний буфет. Тут же як спортивний зал використовувалася стара окрема будівля.   Учителям доводилося за час перерви переходити  з корпусу в корпус відповідно до розкладу занять, а учням 4-10 класів з усіх корпусів бігти в спортзал на уроки фізкультури.

 Звичайно, це було дуже незручно, тому з розквітом колгоспу імені Леніна (голова правління Кельман Дмитро Іванович) постало і питання про будівництво нової школи. Було розроблено проектно-кошторисну документацію, до роботи залучили як державні будівельні організації, так і колгоспні  бригади, громадськість села. Педагогічний колектив та учні школи теж брали посильну участь у виконанні окремих робіт. 1 вересня 1983 року школа гостинно відкрила свої двері для лучанських дітей.

 За ці майже 40 років довкола школи виросли десятки дерев – смереки, сакури, берізки, грабки, клени, милують око квіткові клумби, кущі бузку, «золотого дощику» (форзиції), що створює особливий затишок на території навчального закладу.

 Шкільні приміщення і кабінети просторі, світлі і затишні. Спільними зусиллями педагогічного колективу, батьків і учнів створено всі умови для творчої роботи і успішного навчання.

За ці роки Великолучківську школу закінчили тисячі учнів, багато з них стали відомими не лише в Україні, але й далеко за її межами, прославивши рідну школу і своє село.

Випускники школи не забувають свою almamater, бо добре розуміють, що саме тут вони отримали путівку у самостійне життя.  

Профілі навчання

Для більш повного задоволення освітніх потреб дітей навчальними планами передбачено вивчення курсів за вибором, факультативів, проведення індивідуальних занять.

У навчальних планах для 1-11 класів передбачено години для підсилення вивчення шкільних предметів.

Учні 10-11 класів поглиблено вивчають українську мову, вибірко-обов’язковими предметами є інформатика та технології.

Кадрове забезпечення

Сьогоднішній педагогічний колектив Великолучківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – це сплав молодості і досвіду, якому до снаги вирішувати найскладніші завдання по вихованню і навчанню підростаючого покоління.

Усього педагогічних працівників - 75, з них мають кваліфікаційні категорії:

  • «спеціаліст вищої категорії» -19;
  • «спеціаліст І категорії» - 29
  • «спеціаліст ІІ категорії» - 8
  • 11 тарифний розряд – 19.

З числа вчителів –  троє нагороджені знаком «Відмінник освіти», один педагог має педагогічне звання «учитель-методист» і 16 – «старший вчитель»

Щороку вчителі школи беруть участь у конкурсі «Учитель року», де презентують свої досягнення, творчі здобутки, демонструючи високу педагогічну майстерність. Серед них – переможець ІІ (обласного) та учасник ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Директор школи» Рубіш Н.І. (2014), лауреат ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського  конкурсу «Учитель року» у номінації «Українська мова» Козар Н.І. (2021)

Психологічний супровід навчально-виховного процесу здійснює практичний психолог школи Катрич Олеся Іванівна.

Педагог-організатор – Голод Іванна Іванівна

Шкільні бібліотекарі - Кополовець Марія Дмитрівна та Плесканка Ольга Михайлівна

Особливості матеріально-технічного забезпечення

Школа має достатню матеріально-технічну базу, що дає можливість забезпечити високий рівень навчально-виховного процесу.

          У школі організовано роботу 12 предметних кабінетів: української мови та літератури, літератури рідного краю, зарубіжної літератури, математики, фізики,  хімії, біології, екології, географії, іноземної мови,  історії та обслуговуючої праці.

 Кабінет хімії забезпечений сучасним лабораторним та мультимедійним обладнанням, а в  грудні 2020 року школа отримала сучасне обладнання для кабінетів біології та географії, в тому числі інтерактивні панелі.

Діють  також  3 кабінети ІКТ,  у навчальному процесі використовуються 4 інтерактивні дошки, спортивний  зал, бібліотека з читальним залом, шкільна їдальня. Кабінети інформатики підключені до мережі Інтернет.

        До послуг учнів - спортивний  зал, бібліотека з читальним залом, шкільна їдальня. актова зала зі сценою, фортепіано та сучасним озвученням.

Особливої уваги заслуговують класи НУШ. Сучасне навчальне та інтерактивне обладнання для початкових класів дозволило якісно обладнати та оформити кабінети 1-3 класів матеріалами, необхідними для повноцінного навчання школярів молодшого віку. Технічне обладнання та демонстраційні моделі якнайкраще допомагають дітям навчитися читати, рахувати, досліджувати світ. Все це не тільки дозволяє зацікавити маленьких учнів на уроках, а й підвищує  інтерес до навчального  процесу в цілому.

Наші досягнення

Кожен учень нашої школи має можливість не тільки отримати знання, а й розкрити і розвивати свої таланти і можливості.

Підсумки участі учнів Великолучківської ЗОШ І – ІІІ ступенів

у ІІ (районному) етапі олімпіад 2019-2020

п/п

Прізвище, ім’я учня

Клас

Предмет

Місце

Вчитель

1

ЧайбинДаніела

8

Англійська мова

І

Мотринець С.Я.

2

Понзель Валентина

9

Екологія

І

Рубіш Т.М.

3

Балог Ірина

10

Екологія

ІІ

Рубіш Т.М.

4

Волошин Юлія

8

Біологія

І

Зозуля О.В.

5

Давид Мирослава

10

Біологія

ІІІ

Севч Н.Ю.

6

Фенчак Христина

11

Історія

І

Фенчак М.В.

7

Попович Алла

8

Українська мова та література

ІІ

Гунтинович О.В.

8

Фенчак Христина

11

Українська мова та література

І

Лукандій Б.Я.

9

Рубіш Наталія

11

Трудове навчання

І

Волошин Н.Г.

10

Товтин Станіслав

8

Інформаційні технології

І

Рубіш В.М

11

Стеблак Ярослава

8

Інформаційні технології

ІІ

Стеблак Т.М.

12

Рубіш Наталія

11

Астрономія

ІІІ

Кунак Л.Д.

 Щороку учні школи беруть участь у роботі Малої академії. Так, переможцями ІІ (районного) етапу конкурсу-захисту робіт МАН стали такі учні школи:

2018-2019 н.р.:

- секція «Зоологія і ботаніка» - Рубіш Наталія  (керівник Рубіш Т.М.)

- секція «Загальна біологія»- Федак Аделіна(керівник Рубіш Т.М.)

- секція «Історичне краєзнавство» - Попович Валентина (керівник Палюх М.М.)

2019-2020 рік:

- секція «Екологія»: Понзель Валентина (керівник Рубіш Т.М.)

- секція «Агрономія»: Балог Ірина (керівник Рубіш Т.М.)

 Грамотами переможця районного огляду-конкурсу художньої самодіяльності «Самоцвіти дитячих талантів» щороку відзначається робота шкільного хору та вокального ансамблю (керівник Никитюк О.В.)

 Участь учнів у творчих конкурсах («Молодь обирає здоров’я», «Захисники України: минуле і сьогодення», «Новорічний сувенір», «Воскресни, писанко!», «Лист до мами», «Податки очима дітей», «Чисті роси», «Закарпатський соловей» та ін.) теж приносить дітям не лише естетичне задоволення, а й можливість проявити себе серед однолітків   і такі бажані нагороди.

Чимало нагород вибороли нам учнів і на спортивних змаганнях (з легкої атлетики, шахів, футболу, «Олімпійське лелеченя») та змаганнях, що проводяться Товариством сприяння обороні України.

Наші традиції

У школі, де склалися і живуть свої традиції, краще засвоюються норми поведінки, швидше утверджуються моральні та духовні принципи. Наша школа має свій гімн та емблему, а ще славиться своїми традиціями. До них ми відносимо як заходи, що проводяться щорічно, так і систему відносин, яка склалася між вчителями, учнями, батьками і грунтується на взаємоповазі, підтримці і готовності зробити максимум для того, щоб шкільне життя було барвистим, сприяло всебічному розвитку особистості дитини.

Наші традиційні заходи:

  • святкові лінійки з елементами театралізації у День знань та на Святі останнього дзвоника;
  • День учителя, Свято квітів, краси і щедрої осені;
  • щорічна виставка ікон у Страсний тиждень;
  • акція «Милосердя», акція «Подаруй квітку»;
  • благодійний ярмарок до Дня святого Миколая;
  • еколого-туристична операція «По Карпатах ми ходили» та ін.

Традиції школи зберігають вічні цінності: наступність поколінь, любов і повагу до рідної школи, прагнення примножувати її славу.

День вишиванки
Загальний вигляд школи
НУШ 1
НУШ
На лінійці
Свято в актовому залі
Спортивні змагання між педколективами
Спортивні змагання
Фото колективу

© Copyright 2023 Великолучківська СТГ. Всі права застережено.

Search